EKOAUTO

Čtvrtý ročník veletrhu elektromobilů, aut na plyn a čisté mobility

Trojhalí Karolina Ostrava

13. – 15. 6. 2019

Hlavní tematické okruhy veletrhu:

  • auta na plyn, elektromobily
  • autobusy a kamiony na plyn a elektřinu
  • hybridní auta
  • čerpací a nabíjecí stanice (domácí, firemní, veřejné), motorová paliva: zemní plyn (CNG, LNG), vodík, LPG, biopaliva, elektrický pohon, baterie a palivové články
  • vozidla, infrastruktura a projekty čisté mobility

Zveme vás na už čtvrtý mezinárodní veletrh EkoAuto 2019. Jedná se o největší přehlídku elektromobilů, aut na plyn a čisté mobility ve střední Evropě. Hlavním cílem je inspirovat k pořízení těchto ekologických vozidel širokou veřejnost, firmy, instituce a také dopravce. Zájemci se budou moci na EkoAutu seznámit s pestrou nabídkou pohonu aut a ostatních vozidel na elektřinu, stlačený nebo zkapalněný zemní plyn (CNG, LNG), vodík, LPG a biopaliva. Automobilky a prodejci zde představí osobní a užitková auta, kamiony a autobusy na čistá paliva nebo elektrický pohon. Návštěvníky by měly zaujmout také motorky, elektrokola a jiné dopravní prostředky, které jsou nízkoemisní nebo mají nulový dopad na životní prostředí.

Účelem veletrhu je také představit široké veřejnosti projekty na podporu čisté mobility, seznámit s novými technologiemi a výstavbou infrastruktury čerpacích stanic na stlačený i zkapalněný zemní plyn, vodík, LPG, biopaliva nebo dobíjecích stanic pro elektromobily. Firmy poskytnou potřebné informace a představí vozové parky ekologických aut. Veletrh ekologické dopravy EkoAuto 2019 se bude konat v Ostravě v areálu zajímavé industriální stavby Trojhalí Karolina v samotném centru města. Konstrukce Trojhalí umožňuje i nevšední formy expozic, včetně zavěšování aut a jiných exponátů do výšky. Souběžně se uskuteční opět veletrh Úsporná domácnost zaměřený na efektivní využívání energie, vody, odpadů a další chytrá řešení v chodu domácnosti, při stavbě domu a vybavení bytu. Předpokládáme, že EkoAuto získá pozornost dalších mnoha tisíc návštěvníků z široké i odborné veřejnosti, protože zájem o dopravní prostředky na plyn a elektromobily stoupá.

Souběžně bude probíhat veletrh Úsporná domácnost.